دکتر وحید یاوری


دکتر وحید یاوری از اساتید گروه معارف اسلامی و مدیریت دولتی و همچنین عضو هیئت‌علمی دانشکده معارف اسلامی و مدیریت دانشگاه امام صادق (ع) است. وی مدیر گروه مطالعات مدیریت مرکز تحقیقات دانشگاه امام صادق (ع) نیز می‌باشد. عضویت در کمیته پژوهشی منزلت و اقتدار سازمانی در سازمان مطالعات و تحقیقات ناجا از دیگر سوابق اجرایی ایشان است.

هیات علمی گروه معارف اسلامی و مدیریت دولتی

و مدیر گروه مطالعات مدیریت مرکز تحقیقات دانشگاه امام صادق (ع)

دکتر یاوری مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشته معارف اسلامی و مدیریت صنعتی از دانشگاه امام صادق (ع) اخذ نمود و همچنین دوره دکتری خود را در رشته مدیریت دولتی، گرایش تطبیقی و توسعه در دانشگاه علامه طباطبایی با موفقیت پشت سر گذاشت.دکتر یاوری مطالعات و پژوهش‌های بسیاری در چند حوزه انجام داده است که توانمندسازی کارکنان، مدیریت استراتژیک، ارزیابی عملکرد مدیران،‌ رویکرد و روش‌های بهبود و تعالی سازمانی: تولید و تفکر ناب، مهندسی مجدد فرایندها و فرایند محوری، مدیریت تغییر، آینده‌پژوهی و چشم‌انداز، رهبری سازمانی و اجتماعی و اخلاق اداری ازجمله آن‌هاست. ایشان همچنین سابقه تدریس درزمینه مرتبط با رشته خود در دانشگاه‌هایی نظیر تهران (به‌عنوان کمک استاد) و علامه طباطبایی را دارد. سخنرانی در سمینار ها و کنگره‌های علمی از دیگر تخصص‌های وی است که تصویرپردازی از آینده (برگزارشده در اصفهان به دعوت گروه طرح نو با همکاری شهرداری اصفهان در سال 84) و آسیب‌شناسی تحقیقات و پایان‌نامه‌های دانشجویی در دانشگاه علامه طباطبایی در سال 85 از دیگر تجربه‌های موفق ایشان به‌حساب می‌آید.

دکتر یاوری توانست رتبه اول آزمون کتبی و رتبه دوم نهایی دوره دکتری مدیریت دولتی دانشگاه علامه طباطبایی در سال 84 را به خود اختصاص دهد. وی طرح و پروژه‌های بسیاری را برای مراکز مختلف کشور طراحی و تدوین نموده است که «مطالعه علل و ابعاد پدیده مهاجرت نخبگان یا فرار مغزها»،‌ «بررسی اجزای طرح کسب‌وکار و نحوه تنظیم آن» و «طراحی نظام انگیزش و توانمندسازی کارکنان شرکت تولیدی ایران تایر» ازجمله مهم‌ترین آن‌ها محسوب می‌شوند. ازجمله سوابق درخشان اجرایی وی عبارت‌اند از: مشاور و دبیر گروه بهبود شرکت مهندسی خدمات صنعتی ایران‌خودرو و مدرس بهبود در شرکت ایران‌خودرو (سال 83-84)، کارشناس دفتر طرح و برنامه حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی (سال 83) و مسئول گروه مشاورین جوان رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس (سال 83-84) اشاره کرد.


 
 

ما مشتاق موفقیت یکدیگریم